Seminar lancering ‘Leidraad Vaccinaties voor mensen met een chronische longziekte’ – welkom!

Geplaatst op: augustus 18, 2025

Op 25 september 2025 (World Lung Day) presenteert de Long Alliantie Nederland de eerste vaccinatieleidraad voor mensen met een chronische longziekte. De leidraad is een mijlpaal voor patiënten en zorgverleners binnen de longzorg en ook daarbuiten. Meld u nu aan voor het seminar en de officiële bekendmaking.

Longarts dr. Susanne Huijts, voorzitter van de werkgroep, maakt duidelijk: ‘Vaccinatie is de meest effectieve manier om infectieziekten te voorkomen.’ De landelijke leidraad onderstreept het belang van vaccinaties voor kwetsbare groepen mensen en is hiermee ook een voorbeeld voor andere patiëntengroepen om preventie vorm te geven.

Tijdens de bijeenkomst brengen wij een breed veld van stakeholders bijeen om deze ontwikkeling gezamenlijk te markeren, perspectieven te delen en het gesprek te voeren zodat we gezamenlijk de longzorg een stap verder brengen.

De leidraad wordt officieel aangeboden aan Barbara Goezinne, directeur-generaal Curatieve Zorg, Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. De moderatie is in handen van Tessa van Hoof. Het openingswoord is door Rutger Haandrikman, directeur Long Alliantie Nederland.

Meld u nu aan voor het seminar en de officiële bekendmaking

Datum/ locatie: donderdag 25 september 2025 in Nieuwspoort, Den Haag.

Tijden: inloop met koffie/thee vanaf 10 uur; aanvang 10.30 uur; afsluiting ca. 12.15 uur met aansluitend een lichte lunch tot 13.00 uur.

➡️ Aanmelden via deze link

Bent u er ook bij? Met vragen kunt u contact opnemen met Alice Ferguson, ferguson@longalliantie.nl.